Love Jesień?

/
2 Comments


Wspomnienie Lata 

Skończyły się wakacje, czas który dla mnie jak i pewnie dla wielu z was, jest najwspanialszym w roku. Czas beztroski i radości. Podczas wakacji, a zwłaszcza w czasie upalnych dni zaniedbuje totalnie obowiązki domowe, aby całe dnie spędzać nad jeziorem. Boje się siedzieć w domu i sprzątać aby później nie czuć, że ten ciepły letni czas przeleciał mi przez palce. W tym roku mogę powiedzieć, że wykorzystałam Lato w 90%. Jestem z siebie dumna. Szkoda tylko, że te całe 2 miesięczne wakacje minęły dla mnie jak 2 weekendy.

Zmiany na Jesień 

Niestety ciepły czas powoli się kończy. Dzieci poszły do szkoły, dorośli pracują- jak w wakacje, ale to już nie wygląda tak samo. Wrócił czas obowiązków, czas nostalgii i zastanawiania się co dalej – i tak pewnie do następnych wakacji. Tak jest u mnie. Rozmyślam teraz nad bardzo przyziemnymi rzeczami jak oszczędności, porządek, organizacja dnia, zadania domowe syna, wszystko muszę mieć teraz pod kontrolą. Moja beztroska powoli usypia. Jesień zmusiła mnie również do spojrzenia na swój styl życia, koniec z hamburgerami, frytkami i piwkiem teraz tylko ciemny chleb i jogurty naturalne. Wracam tez na ćwiczenia jogi, która gorąco polecam. Życie po szalonym czasie wraca do normy. Co jesień odczuwam, że się starzeje – a raczej dorośleje. Czy wy też odczuwacie zmiany w sobie spowodowane płynącym czasem?


You may also like

2 komentarze:

  1. Oj tak... Jesień to zawsze czas refleksji... Powoli myślimy o końcu roku i o tym co nas czeka. Skończył się okres luzu i długich dni. Ale najważniejsze jest to aby w tej jesieni nie popadać w depresję związaną z coraz bardziej niesympatycznymi warunkami atmosferycznymi. Pozdrowienia Aniu :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Trzeba uważać z tą depresją! Najgorsze są chyba krótkie dni, już nie ważny ten deszcz i zimno, ale to że o 20 jest już ciemno :(

      Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.