Najpiękniejsze słowa

/
13 Comments
W naszym zabieganym, konsumpcyjnym życiu rzadko zdarza się abyśmy mogli z kimś szczerze porozmawiać. Mój partner nie wiem dlaczego podczas posiłku musi włączyć sobie jakiś film lub cokolwiek migającego i krzyczącego z ekranu laptopa lub telewizora co mnie doprowadza do złości. Dla mnie posiłek to chwila spokoju czas na delektowanie się pysznymi potrawami ( tylko takie goszczą na stole w moim domu) oraz na rozmowie. Słowa. Jakie mają dla nas znaczenie? Nie kiedy są po prostu zbiorem bezsensownie zestawionej paplaniny którą jednym uchem wpuszczamy a 2 gim wypuszczamy. Niekiedy są wyniosłe potrafią trafić prosto do serduszka, pocieszyć, rozweselić niekiedy niestety też zranić.
Chce się natomiast skupić na słowach które są piękne. Nie wszystkie słowa w ustach każdego mają tą samą wartość. Inaczej gdy wypowiada cokolwiek do nas ktoś nam bliski inaczej jak daleki inaczej jak płyną do nas z ekranu.
Najpiękniejszymi słowami jakie usłyszałam nie raz w życiu i jeszcze pewnie usłyszę, to słowa
„Kocham Cię”
Nie można chyba usłyszeć nic piękniejszego w życiu (no chyba że wykryto u nas raka i lekarz cofa diagnozę, ale tej opcji nie bierzemy pod uwagę, raka mieć nie powinnam, papierosy rzuciłam!)
Mój synek praktycznie za każdym razem gdy wraca z przedszkola mówi mi, że mnie kocha. Przytulam go wtedy mocno i wiem, że jest najważniejszym człowiekiem na świecie.
Mój ukochany codziennie gdy wychodzi do pracy i wraca całuje i zapewnia, że kocha. Potrzebuje tego zapewnienia i to bardzo J
Kolejne piękne dla mnie słowa, którymi można mnie kupić i zyskać od razu moją przychylność to:
„jesteś piękna”
Każda kobieta kocha dostawać komplementy. Mnie bardzo cieszy jak ktoś powie że jestem piękna jeśli nie jest to tani podryw oczywiście.
Został jeszcze jeden zbitek słów którym chciałbym poświęcić chwile,
„tak blisko, a tak daleko”
Powiedział do mnie mój chłopak gdy kolejny raz podczas naszych rozmów odkryliśmy, że bywaliśmy wcześniej w tych samych miejscach, a nigdy wcześniej na siebie nie wpadliśmy. Trochę mnie to denerwowało, że mimo takiego przeplatania naszych ścieżek nie było nam dane spotkać się wcześniej i być szczęśliwymi. Widocznie właśnie tak miało być, że każde z nas musiało przejść przez inne związki zanim wpadliśmy na siebie.
Piękne słowa są coraz częściej obecne na obrazach, ja sama mam małe rameczki w domu z ważnymi dla mnie słowami.
Inne piękne słowa które usłyszałam w życiu
„jesteś inna” „pyszny obiad” „przytul mnie mamo” „odpocznij, a ja pozmywam” „super malujesz” „przepraszam” „dziękuje, że jesteś”  wiele wiele innych.

Jakie są wasze najpiękniejsze słowa? Podzielcie się ze mną w komentarzu! Ściskam!You may also like

13 komentarzy:

 1. O przytulaniu nie pomyślałam! A to takie miłe i ciepłe, bardzo lubię to słowo :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przez Twój wpis zaczęłam zastanawiać się jakie słowa zapadły mi w pamięci. Najpiękniejszymi były "Nie rób nic, po prostu bądź.." .Aniu kibicuję Tobie z całego serca. Świetny blog!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuje Sandro! Ja jestem Tobie winna obiecaną bransoletkę! Pamiętam o tym!

   Usuń
 3. przytul mnie mamo i kocham Cię mamusiu to coś niesamowitego! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. oj tak! Robi się ciepło na sercu <3

  OdpowiedzUsuń
 5. piekny dlugi post o pieknych slowach. :*
  od jakiegos czasu juz mysle o zawieszeniu "slow" w ramkach na scianie, ale jeszcze nie potrafilam sie zdecydowac jakie to beda slowa...

  OdpowiedzUsuń
 6. Niby oczywiste słowa, ale pięknie o nich napisałaś. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie też się bardzo podoba Twój post i to, że włożyłaś w niego całe serce, widać! Bardzo czekam na 'Kocham Cię mamo', to musi być coś niesamowitego :)

  OdpowiedzUsuń
 8. to kiedyś opisz historię Waszego poznania, może być ciekawie :) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. "dziękuję że jesteś", to piękny zwrot i już dawno go nie słyszałam,

  OdpowiedzUsuń
 10. "Kocham Cię" to absolutny bestseller jeśli chodzi o zwroty. Ja uwielbiam chwile, kiedy każdego wieczoru tuż przed snem słyszę cichy szept: "Dziękuję Bogu za to, że Cię mam i nigdy Cię nie opuszczę."

  Poza tym, brnąc dalej w temat pragnę podzielić się stwierdzeniem, które w tym zabieganym świecie tracą na wartości. Otóż, aby mieć możliwość usłyszeć te piękne słowa musimy nauczyć się, że aby słowa odpowiednio dotarły do kogokolwiek muszą być "słuchane tak, by je słyszeć a nie tylko słuchać". Zawsze to powtarzam...

  Aniu, przemyślany blog. Tak trzymaj. :-)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.